Naujienos
2018 Lapkričio 20

            2018 m. lapkričio 17-18 dienomis Kupiškio meno mokyklos gitaristai Gabrielė Būgaitė ir Povilas Uckus bei jų mokytojas Kęstutis Stankevičius dalyvavo I Visos Ukrainos atvirame klasikinės gitaros muzikos festivalyje-konkurse ,,GuitArt Manevychi“, kuris vyko Voluinės  apskrities Manevičių rajono vaikų ir jaunimo kūrybos centre.Konkurse dalyvavo gabūs jaunieji gitaristai iš visos Ukrainos: Lvovo, Kijevo, Černigovo apskrities Ostero miesto, Varašo, Gorochovo, Dubliansko, Lucko, Černomorsko ir kitų miestų. Konkurso metu kultūrinėje aplinkoje atsiskleidė talentingi jaunieji atlikėjai, buvo garsinamas ir populiarinamas gitaros instrumentas, stiprinama  pedagogų ir kompozitorių kūrybinė iniciatyva ir bendradarbiavimas bei dalintasi menine kultūrine patirtimi.

       Konkurso dalyvių vertinimo komisiją sudarė Ukrainos kultūros ir meno žinovai, profesionalūs atlikėjai, kompozitoriai, dėstytojai. Komisijai pirmininkavo Lvovo M. Lysenkos  nacionalinės muzikos akademijos vyresnysis dėstytojas Jurijus Kurač. Jaunieji atlikėjai buvo vertinami atsižvelgiant į meninį repertuaro lygį, atlikimomeistriškumą, išraiškingumąir emocionalumą bei sceninę kultūrą.

             Konkursas vyko trijose amžiaus grupėse ir buvo išskirtos dvi nominacijos – solistai ir ansambliai. Vyresniųjų amžiaus grupėje 13-16 metų varžėsi ir Kupiškio meno mokyklos gitaristų ansamblis Gabrielė Būgaitė ir Povilas Uckus, bei gitaristas solistas Povilas Uckus. Gitaristų ansambliui už puikų, subtilų ir muzikalų pasirodymą įteiktaskonkurso dalyvio diplomas. Gitaristas solistas Povilas Uckus iškovojo I vietos laureato diplomą ir buvo apdovanotas konkurso pagrindiniu prizu-gitara. Tai labai profesionalus, svarus ir džiaugsmingas laimėjimas. Didžiuojamės gitaros klasės mokiniais ir mokytoju Kęstučiu Stankevičiumi.

            Konkurso dienos vakarą vainikavo Lvovo M. Lysenkos nacionalinės muzikos akademijos studento, gitaristo, tarptautinių konkursų laureato Andrejaus Golosniako labai aukšto profesionalaus lygio koncertas.

         Kupiškio meno mokyklos bendruomenės delegacija dėkoja Kupiškio rajono savivaldybės administracijai už galimybe ir sudarytas sąlygas apsilankyti Ukrainoje Manevičiuose ir  susipažinti su šio miesto kultūrinėmis ir švietimo įstaigomis, jų veikla, renginių organizavimu, pasidalinti patirtimi bei užmegzti tamprius bendradarbiavimo

Kupiškio meno mokyklos direktorė

Daiva Šakickienė

Povilo Uckaus laureato diplomas  Gitaristų ansamblio diplomas

 Gitaristų ansamblis   Konkurso dalyviai

Apdovanojamas Povilas Uckus Kupiškio delegacija Manevičiuose